Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2017-02-16 19:31:04]
Як діяти, якщо стали жертвою домашнього насилля – поради фахівців

[ полный текст новости ]
Б’є, значить, любить? Це – страшна омана, вкотре наголошують психологи. 150 тисяч українок щороку звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Насправді ж таких випадків в рази більше – жертви просто бояться або соромляться звертатися за допомогою. Як правильно діяти в такій ситуації – поради від психолога та жінки, яка змогла здолати насилля в сім’ї.

Оксана прожила у шлюбі 23 роки, народила трьох дітей. Та сімейної ідилії не вийшло. Вперше чоловік сильно вдарив жінку на третьому році подружнього життя. Будь-яка думка, висловлена всупереч йому, викликала агресію: спочатку в Оксану летіли посуд та речі, потім діставалося їй самій. Страждали й діти. До рішучих дій жінку спонукали молодші сини, яким було 8 і 10 років.

«Вони не пустили мене додому. Сказали: «Мамо, йдемо». Ми пішли від чоловіка, ночували у сусідів. Про це дізналися в школі та соцслужбі, направили нас до психолога. До цього мені було соромно комусь сказати, я сподівалася на краще, - ділиться Оксана. – З психологом працюємо рік. Я навчилась говорити про свою проблему. Відкритішими стали й мої діти. Дарма я не зверталася по допомогу раніше».

Не замовчувати проблему та звертатися по допомогу – перше, що радять психологи жінкам, які потерпають від жорстокості в родині.

«Насилля може бути не лише фізичним, а й психологічним. Коли агресор принижує, доводить до морального виснаження. Іноді жінки терплять і 20, і 25 років. Соромляться, не хочуть руйнувати сім’ю, думають, що будуть жити з чоловіком заради дитини, що він стане іншим. Проте ця проблема може тягтися роками і нічого не зміниться», - наголошує психолог Маргарита Зімборовська.

Найчастіше від домашнього насильства потерпають діти та жінки. Фахівці кажуть: за рахунок найслабших агресор самостверджується й від цього отримує задоволення. Потрібно не терпіти, а діяти.

«150 тисяч українок щороку звертаються до правоохоронних органів через насильство в сім’ї. Це офіційна статистика. Насправді, цифра набагато більша! Лише кожна четверта жертва приходить по допомогу, решта терпить. Проте мовчати – не вихід! Стали жертвою жорстокості – звертайтеся на спеціалізовані «гарячі лінії». Це збереже ваше здоров’я та допоможе уникнути змарнованих років життя», - закликає радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

По допомогу можна звертатися за телефонами:
· у Дніпрі: 063-335-91-09, 099-366-64-75;
· у Кривому Розі: 063-338-38-72, 099-366-63-44;
· у Нікополі та Нікопольському районі: 063-026-88-29, 099-366-63-65;
· У Павлограді та Павлоградському районі: 063-335-83-90, 099-366-64-47.

Можна дзвонити й на безкоштовну національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 (зі стаціонарного), 386 (з мобільного).

Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и Украины



Стань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin













ГлавнаяНовости • • Театральная афиша






По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.