Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2018-02-28 12:15:03]
В Дніпровському історичному музеї презентують новий артефакт доби енеоліту - воїна-охоронця

[ полный текст новости ]
В Дніпріі відбулась, безумовно, знакова подія. До Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького привезли 100-ту «кам’яну бабу». «Ювілейна» стела була знайдена під час археологічної розвідки музею ще у 2011р. поблизу с. Мости Верхньодніпровського району на підошві одного з численних курганів.
На точне місце її знаходження музейникам вказали представники місцевого козацтва, які цікавились минулим краю. І лише зараз , 25. 02. 2018р., її привезли до музею.

Це стало можливим, дякуючи меценатам, які бажають залишитись невідомими. Вони надали транспорт (пікап), спорядження та з великим ентузіазмом на морозному повітрі звільняли майже 300 кілограмову стелу від полону зледенілої землі.

Врятована стела датується добою енеоліту (приблизно ІІІ тис. до н.е.) і має аналогії серед кам’яних культових виробів племен ямної культурно- історичної спільноти.

Тоді антропоморфні стели встановлювались на курганах і святилищах, зображуючи легендарного першопредка, вождя-воїна, охоронця стад. Пересічна людина в польових умовах пройде повз цієї пам’ятки, прийнявши стелу за чергову брилу каміння. І лише фахівець за нібито недбало окресленими плечима, звуженою нижньою частиною розпізнає шедевр давнього майстра.

На сьогодні, колекція кам’яної пластики музею є найчисельнішою в Україні та однією з найбільших у Європі (18 стел доби енеоліту-бронзи; 8 скульптур скіфо-сарматської доби; 73 половецькі статуї, 1 екземпляр належить готським племенам). Ця важлива подія спонукала музейників переглянути всі етапи формування колекції, джерела її наповнення, наукові підходи. Запрошуємо долучитися до нашого спільного свята, дізнатися про проблеми та здобутки, пов’язані з «вартовими степу».

Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и УкраиныСтань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.