Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2019-10-03 21:50:00]
Наші в Австрії: українські козаки продемонстрували бойову майстерність у Відні

[ полный текст новости ]
Запорізькі січові козаки з Хортиці провели показові виступи в австрійській столиці.
В суботу козаки на чолі з отаманом Юрієм Капішинським виступили перед українською громадою в Українській суботній школі у Відні, у неділю 8 вересня – на пагорбі Каленберг у Віденському лісі, де проходило українсько-польське святкування 336-ї річниці звільнення Відня від турецької облоги.

Як відомо, 12 вересня 1683 року під Віднем відбулася битва, яка стала переламним моментом для Європи та всього християнства. Тоді спільні війська християнської коаліції завдали нищівної поразки 100-тисячному війську Османської імперії, яке два місяці тримало в облозі тогочасну політичну столицю Європи. "Віденська відсіч" поклала кінець турецьким завойовницьким походам углиб Європи та зумовила занепад імперії османів. Головну роль у звільненні Віденського гарнізону від турецької облоги відіграло військо Речі Посполитої на чолі з королем Яном ІІІ Собеським. У складі польського війська, яке прийшло на допомогу віденцям, були й українські козаки.

На згадку про участь козаків у цій вирішальній битві у Відні встановлено декілька пам'ятних знаків та пам’ятників. Зокрема, один з них – троє озброєних козаків у повний зріст – стоїть на пагорбі Леопольдсберг у Віденському лісі. Згідно з історичною довідкою, саме з цих місць, із сусіднього пагорбу Каленберг, Ян ІІІ Собеський, помолившись, повів своє військо в атаку на османський табір.

Незважаючи на деякі складні сторінки в українсько-польській історії і відповідний вплив на двосторонні відносини на вищому рівні, посольства України та Польщі, представники української і польської громад вже п’ятий рік разом святкують "Віденську відсіч". Спочатку відбувається спільне урочисте покладання квітів до пам’ятника українським козакам на Леопольдсберзі, потім українці долучаються до масштабного польського святкування події на Каленберзі. Не став винятком і цей рік.

Водночас цьогоріч до вшанування пам’яті предків, загиблих під Віднем, на запрошення українського посольства доєдналися запорозькі січові козаки. Зокрема, вони насипали біля пам’ятника спеціально привезену з Хортиці землю і здійснили на честь загиблих урочисті постріли з пістоля та козацької гармати.

Після цього українські козаки перемістилися на Каленберг, де й виконали показові виступи, вразивши присутніх майстерністю володіння шаблею (шаблями) та іншою козацькою зброєю

Ukrainian Time

Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и УкраиныСтань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.