Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2022-07-20 22:26:23]
В Україні антибіотики продаватимуть лише за рецептом

[ полный текст новости ]
Від серпня в Україні антибіотики можна буде придбати лише за рецептом від лікаря. Нововведення почне працювати в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя. Якщо заклад не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт. За словами заступника директора департаменту охорони здоров'я ДніпроОВА Олексія Григорука, в Європі вже давно ніхто не має можливості придбати ліки без рецептурного призначення.

«Зумовлено це тим, що багато мешканців нашої держави самолікуються. Вони приймають антибіотики, які призначають самі собі і через це виникають резистентні форми недуги. Далі — виникають жорсткі ускладнення і навіть можуть бути летальні випадки», — зазначив Олексій Григорук.

Електронний рецепт можна отримати у будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації, проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоровʼя.

«Від серпня діє лише перехідний період, під час якого медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме: обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЕСОЗ. Цей період триватиме до кінця 2022 року. Крім цього, у Верховній Раді в першому читанні був ухвалений закон про адміністративну відповідальність медичних працівників, які без рецепту надаватимуть антибіотики», — зазначив Олексій Григорук.

Перехідний період дозволяє в прифронтовій зоні, там де є проблеми з інтернетом, видавати антибіотик за паперовим рецептом або взагалі без нього. Щодо людських антибіотиків для тварин, то їх можна буде придбати за ветеринарним бланком.


Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и УкраиныСтань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.