Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2022-09-07 19:39:49]
У Дніпрі зробили 13-ту міні-скульптуру

[ полный текст новости ]
У Дніпрі відкрили 13-ту міні-скульптуру в рамках проєкту “Відчуй Дніпро”. Лікарську валізу XX сторіччя присвятили видатному військовому лікарю Івану Лєшку-Попелю. Його мешканці Катеринослава прозвали «народним лікарем» та «другом знедолених». “Іван Васильович витрачав дуже багато свого часу, щоб лікувати бідних людей, у яких не було коштів. Він був видатним лікарем на весь Катеринослав. Тож ця 13-та міні-скульптура несе неабияке значення. Бо і сьогодні наші лікарі витрачають весь свій час відданій праці та рятують людей. Іван Лєшко-Попель дійсно мав всенародну любов, і є навіть легенда, що на його поховання прийшло понад 10 тис. містян, яких ніхто спеціально для цього не запрошував. Тож дуже великий сенс має відкриття цієї міні-скульптури.

Лікарську валізу створив Дмитро Резніченко. Над роботою працював більше півроку, бо сам процес - ювелірний та вимагає зосередженої уваги. За словами його дружини Ірини Стоволосової, він вклав багато творчості та часу у створення цієї скульптурки.

“Вся наша родина працювала над створенням лікарської валізи, бо було дуже багато варіантів. Нам хотілось зробити її більш деталізованою, і якщо ви звернули увагу, то всередині цієї валізи можна побачити приладдя медиків того часу. І це дуже важливо, бо таким чином можна відчути атмосферу того часу. Тим паче Іван Лєшко-Попель був у першу чергу військовим лікарем, тож це дуже символічно, адже зараз у нас в країні багато військових лікарів, які рятують наших захисників”.

Загалом проєкт “Відчуй Дніпро” третій рік поспіль активно продовжує реалізацію міні-скульптур по місту. По Дніпру вже існує 13 історичних символів нашого міста. Крім лікарської валізи вже встановлено скульптурки: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь» муза Вадима Сідура, катеринославська цегла, порохотяг «Ракета».

“У нас в запасі більше 70-ти ідей, і звичайно, в кожен проєкт ми хочемо включити якусь відому людину, ще й професію, тобто ми не ставимо фігуру людям, а більше робимо акцент на алегорії. І сьогодні лікарська валіза присвячена лікарям. А одним із видатних лікарів Катеринослава був Іван Лєшко-Попель. Тож в одній ідеї ми обʼєднуємо кілька важливих напрямків, і це важливо і потрібно сьогодні”, - зазначив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.


Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и УкраиныСтань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.