Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги
Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2023-02-04 20:23:21]
Рання діагностика раку рятує пацієнтів, — лікарі

[ полный текст новости ]


Щорічно у Дніпрі злоякісні онкозахворювання виявляють не менш ніж у 10 тис. містян, із них близько 20 % мають вже останню стадію недуги.

За словами головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, кандидата медичних наук Олександра Новікова, чим раніше виявлено рак, тобто на ранній стадії, тим більше шансів вилікуватися. За рік у місті помирає 4 тис. онкохворих, із них 2 тис. — на останній стадії захворювання. Причина запущеної стадії раку у 65 % — невчасне звернення до лікарів.

«90 % онкологічних захворювань мають візуальну форму локалізації і їх можна діагностувати на ранніх стадіях. Наприклад, рак молочної залози можна діагностувати на ранніх стадіях завдяки скринінговим дослідженням. Кожна жінка у 40 років повинна пройти мамографію. І щороку проходити у лікаря візуальний огляд молочних залоз (пальпацію). Кожен чоловік після 50 років повинен пройти скринінговий тест для визначення простат-специфічного антигену. А сімейний лікар вже за необхідності направить до уролога для подальшого обстеження. Раки візуальної локалізації (слизової оболонки ротової порожнини, шкіри, прямої кишки, анального каналу, шийки матки) може виявити при візуальному огляді лікар на ранній стадії. А відтак — це дозволить якісно пролікувати хворобу до цілковитого одужання пацієнта», — підкреслив Олександр Новіков.

Він також нагадав про важливість проходження медичного огляду у сімейного лікаря, який може запідозрити у пацієнта онкологію: «Далі лікар виписує електронне направлення до вузького фахівця вже для поглибленого дослідження. Усе це для пацієнта — цілком безкоштовно».

Онколог-хірург, доктор медичних наук Олександр Суховерша додає, що нині у світі рак вийшов на друге місце за летальністю після серцево-судинних хвороб: «Зараз є нові методи лікування раку персоніфікованою молекулярною терапією (тергетна, імунна), яка у десять разів ефективніша за хіміотерапію. На сьогодні ми можемо вилікувати щонайменше третину наших пацієнтів. Однак усе залежить, коли виявлено захворювання. Якщо виявляємо рак на нульовій чи першій стадії, то можемо вилікувати практично всіх. На другій — 70 %, третій — 25 %, на четвертій — лише 5 % хворих. Тому головний меседж сьогодні — важливо запобігти розповсюдженню раку завдяки скринінговим дослідженням, які держава цілком забезпечує в рамках медичних гарантій. Це вихід до раннього виявлення раку».

Як відомо, 4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку.


Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и УкраиныСтань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.