Днепропетровск, новости, фотостудия, анонсы, выставки, работаобразование, транспорт
НачалоНовостиВакансииVIP-вакансииРезюмеДобавить вакансиюДобавить резюмеПоискСтатьиПартнеры
Поиск:
АфишаОбразованиеОтдых Услуги

Афиша
Статьи сайта
Другие статьи >>>Сонячна енергетика в Україні - сподівання і реалії реформ


Найбільш болюча тема сьогодення України - незалежність нашої країни: фінансова самостійність, мовна ідентифікація, безпека кордонів. Але першою і головною в цьому переліку була і залишається енергетична незалежність. Традиційно Україна залежала від газу і нафти з Росії, і це було довгі роки приводом для шантажу і маніпуляцій зі сторони східного сусіда.

Що потрібно для енергетичної незалежності країни?
По-перше - технології, яких в світі багато, але треба визначитися, що необхідно суто Україні. По-друге - фінансування, пошук інвесторів. Але найголовніше - це руйнування ментальних стереотипів, коли хтось емоційно доказує, що наша країна не може жити без донецького вугілля, без російської нафти, без вугільних теплоелектростанцій.
Так на початку 20-го сторіччя нам здавалося, що неможливо жити без коней, або фантастикою вважалося телебачення. Найшвидшим способом здолати стереотипи у мисленні - це поїхати в розвинену країну і на власні очі все побачити.
І тут рішення Єврооюзу про безвізове пересування стало дуже доречним - тепер майже кожен з наших співвітчизників має змогу сісти на потяг, на літак, або навіть пішки перетнути кордон і на власні очі побачити вітрякові поля в Голандії, геотермальні енергетичні комплекси в Ісландії, сонячні батареї в Греції, розумні дома в Германії, які повністю забезпечують себе енергією.
Мешканці західних регіонів України мали більшу можливість побувати в сусідніх країнах. Хтось з них залишився там, але більшість повертається і намагається зробити щось подібне з набутого досвіду і у себе.

Наприклад, встановивши на даху будинку сонячну панель, можна не тільки запезпечити житло електроенергією, а й продавати зайву - по 18 євроцентів за кіловат.

Але вже не тільки окремі приватні будинки заможних та "просунутих" в техніці людей, а й багато підприємств України, навіть цілі міста прагнуть до енергетичної незалежності.

Звісно, західні регіони України, що ближче до європейських країн, раніше розпочали знайомство з новітніми енергозберігаючими технологіями.
Але й більш східні області вже не відстають в енергетичних інноваціях.

Досвід сусідніх європейських країн з економії енергоресурсів і дбайливого ставлення до середовища наразі стає нам у пригоді - в українському суспільстві змінюється ставлення до відновлюваної і "зеленої" енергетики. Те, що спочатку здавалося неймовірним - не витрачатися на енергоресурси, а заробляти на ній - тепер реалії і гарний стимул для розвитку.

Енергетична незалежність та безпека України є необхідною умовою для асоціації України до європейської спільноти і є однією з цілей сталого розвитку країни. За останні роки у цьому напрямку були зроблені великі зміни. Поступово реформується енергосектор, у сфері енергетики створюються привабливі умови для інвесторів.Нікополь, Дніпропетровська область

нікополь_сонячна_електростанція


нікополь_сонячна_електростанція


Місто Нікополь має проблеми з перебоями електропостачання, які традиційно виникають в місті взимку. Цього року Нікополь як ніколи потерпало від частих відключень електрики. Тому на території Нікопольського заводу феросплавів розпочато будівництво 10-мегаватної сонячної електростанції для продажу електроенергії в мережу за «зеленим тарифом» («зелений» тариф - це спеціальний тариф для приватних споживачів, який дозволяє не тільки купувати електроенергію у держави, але ще і виробляти її за допомогою альтернативних джерел енергії та продавати в мережу в кілька разів дорожче. Станом на початок 2017 року, в Україні діє одні з найвищих в Європі ставок на «зелений» тариф).

Якщо досвід виявиться вдалим, європейськими та канадськими інвесторами буде збудовано на території України ще 3 сонячні електростанції, одну з них - також поблизу Нікополя.Підгороднє, Дніпропетровська область

підгороднє_сонячна_електростанція


підгороднє_сонячна_електростанція


Ще Дніпропетровська область може похвалитися першою у Східній Європі рухливою сонячною електростанцією у місті Підгороднє, біля Дніпра.
Це - рухома сонячна електростанція Solar Park Pidgorodne, яка «стежить» за сонцем і розгортається в напрямку його руху. Завдяки цьому станція може виробляти в два рази більше енергії, ніж традиційні статичні системи. За годину станція виробляє більше 2500 кВт енергії і може обслуговувати 27 000 домогосподарств в рік (в Підгородньому та "Золотих ключах" - в примістях Дніпра). За оцінками генерального директора станції Юрія Гордєєва, станція дозволить економити близько півмільйона тонн вугілля в рік.

Станція «Солар Парк Підгородне» повністю побудована за рахунок вітчизняних інвестицій, за передовими європейськими технологіями в сфері альтернативної енергетики - тут встановлена єдина в Східній Європі трекерна система.

Що таке сонячний трекер? Це система, призначена для орієнтації на Сонце робочих поверхонь систем, що виробляють електрику. Вона складається з батареї сонячних фотоелектричних модулів (панелей), дзеркала параболічного відбивача, що фокусує сонячну енергію на двигуні та дзеркала рефлектора, який, в свою чергу, фокусує сонячну енергію на будь-який інший приймач сонячної енергії.

Тобто, завдання трекера - встановити кути нахилу робочої поверхні, зорієнтувавши її строго на Сонці. Простіше кажучи, сонячні промені повинні падати перпендикулярно площині сонячної батареї.

Про недоліки трекерної системи розповів працівник станції Максим Крамаренко: "Такі пристрої як сонячні трекери нескладні і недорогі. Але у них є один істотний недолік. У похмуру погоду, при опадах і забрудненні фотоприймачів система малопрацездатна. Також біля трекера постійно повинен знаходитися оператор. Тобто, система поки що має свої недоліки, але вона працює і вже дає результати".

Такі сонячні електростанції дуже чекають в Придніпровському регіоні - одному з самих екологічно "брудних" та технологічно навантажених в Україні.Місто Дніпро. Придніпровська ТЕС

придніпровська_електростанція


Давно в місті Дніпро стоїть проблема забруднення повітря і води Придніпровською ТЕС - одним з найбільших забруднювачів міста і області. За даними екологічної карти Дніпра в районі Придніпровської ТЕС дійсно спостерігається серйозне забруднення повітря.
Екологи Дніпра запропонували мерії закрити Придніпровську ТЕС, якщо електростанція продовжить ігнорувати вимоги екологічного законодавства України і як і раніше буде отруювати повітря Придніпров'я.

На думку головного еколога Дніпропетровської області Олексій Ангуреця, за 5-7 років можна перевести вугільну електростанцію, що побудована була в 50-і роки минулого сторіччя, на нові види енергії, зокрема - на використання енергії Сонця.

Окупність майбутньої сонячної електростанції складе 5 років, а мегават її потужності обійдеться в мільйон доларів. Сьогодні, як зазначає Ангурець, Придніпровська ТЕС видає півтора мегавата. Однак дирекція Придніпровської ТЕС оцінюює будівництво порівнянної за потужністю сонячної станції не в півтора мільйона доларів, а більш ніж в мільярд.

Як і всі електростанції в Україні, будь то вугільна або атомна, станція не може «підняти» модернізацію за рахунок виключно власних коштів, а потребує інвестицій.Сонячна енергетика має перспективи

україна_сонячна_електростанція


І все ж новини останнього року дають більше оптимістичних сподівань. Стосовно цього Жером Ваше, постійний представник МВФ в Україні зазначив: «Ми не очікували, що в Україні відбуватимуться позитивні зміни в енергосекторі так швидко, взяти хоча б підписання договору у березні “Letter of Intend” між Україною та МВФ.

Наостанок можна коротко перелічити гарни новини в сфері виробництва сонячної енергії в Україні:

- "Іспанські інвестори побудують у Золотоноші сонячну станцію";

- "«Укргідроенерго» планує збудувати сонячні електростанції потужністю 80 МВт";

- "У Львові працює єдиний в Україні центр для безпритульних тварин, що живиться сонячною енергією";

- "На Одещині виділили майже 20 га для будівництва сонячної електростанції";

- "ДТЕК цього року збудує сонячну електростанцію потужністю 10 МВт";

- "У Києві встановили «розумні» лавки на сонячних батареях у вигляді чашок";

- "На Запоріжжі збудують сонячну станцію потужністю 13МВ на місці колишньої птахофабрики";

- "У Тростянці виділили 20 гектарів для будівництва сонячної електростанції";

- "Українські енергетичні жалюзі зібрали понад $50 тисяч на Кікстартері";

- "На Одещині планують збудувати за рік три сонячні електростанції потужністю 86 МВт";

- "Два брати із Кропивницького візьмуть участь у хакатоні NASA завдяки проекту ефективності сонячних батарей";

- "Українці розробили концепт робота-фермера на сонячних панелях".
Це тільки невелика подбірка новин сонячної енергетики України.

Нагадаємо, що Україна - одна з найбільш сонячних країн в Європі.

Фото: Нікополь-онлайн, Гугл.
Текст: Ю. Середняк


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!


Стань успешным
synevo_girl_240x350

Английский клуб СЭМ. Эффективное обучение английскому языку по методу Ирины Горец

Школа английского и немецкого языков Сергея Пулина в Днепропетровске, pulin

ГлавнаяНовости • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodnepr@list.ru

Администрация сайта не несет ответственности за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.